1. новембар - Дан народних просветитеља

Дан народних просветитеља је празник, који сви Бугари у свету празнују у знак сећања на хероје који су положили своје животе за ослобођење Бугарске од турског ропства, као и на великане који су заслужни за очување и развој бугарског језика. Професори бугарског језика су заједно са ученицима припремили пригодан културно-уметнички програм. Обележавању празника су присуствовале многобројне званице: његова екселенција господин Анген Димитров - амбасадор Р. Бугарске у Србији, господин Небојша Иванов - председник општине Димитровград, госпођа Анита Милошев - ресорни већник за образовање општине Димитровград, господин Драган Манчев - председник Скупштине општине Димитровград, и други.

Празник се сваке године обележава у нашој школи. Ове године су на часовима бугарског језика прављени плакати, организовани квизови, рецитовани стихови, а врхунац је био свечани програм који је припремио актив бугарског језика а извели ученици наше школе.

1. новембар - Дан народних просветитеља