Европска недеља локалне демократије

Ученици наше школе су се ове године укључили у обележавање Европске недеље локалне демократије од 13. до 19. октобра. Тим поводом учествовали су у наградном конкурсу за есеј на тему "Да сам градоначелник радио бих..." и ликовном конкурсу на тему "Ја градоначелник..." и "Демократија је...". Показали су велико интересовање и најуспешнији су били награђени.

Есеј:

1. место Максимовић Јелена
  2. место Тошев Ива
  3. место Соколов Емина

Ликовни рад:

1. место Алексов Нина
  2. место Ставров Софија
  3. место Арсов Борис

Ученици Ђачког парламента су током ове недеље присуствовали седници ужег руководства и ресорних већника и упознали се са радом општинског већа, Скупштине општине Димитровград и са радом самог председника и његовог заменика.

У току трајања Европске недеље локалне демократије ученици су организовали свечану седницу у просторијама Скупштине општине Димитровград и упознали општинско руководство са својим радом. Том приликом су кроз интересантан скеч изнели своје виђење избора председника општине, што је оставило позитиван утисак на присутне.

Европска недеља локалне демократије