Изложба "Авлије и ћуприје Иве Андрића"

У народној библиотеци ''Детко Петров'', у Димитровграду, 14. септембра 2017. године постављена је изложба “Авлије и ћуприје Иве Андрића”.

Ученици Гимназије ''Св.Кирило и Методије'', посетили су изложбу и били у прилици да чују интересантну причу о животу и стваралаштву Иве Андрића.Елизабета Георгиев је представила једног обичног човека а не само књижевника.Ученици су упознали ново лице Андрића и чули интересантне детаље из његове биографије.

Многи су пожелели да по други пут прочитају неко дело или да прочитају неко које није у школској лектири.Млађи ученици су мотивисани за читање школске лектире и Андрићевих дела.

Инспирисани овом изложбом ученици одељења II-1 су 9. октобра (дан рођења И.Андрића) у холу школе поставили два паноа посвећена животу и раду овог писца.Избором фотографија и цитата из биографије и књижевних дела, обележили су 125 година од рођења нашег нобеловца Иве Андрића.

Изложба Иво Андрић