Родитељи и ученици – иницијативе за унапређење рада школе и активности ученика

Родитељи ученика Гимназије купили прелепу сребрну јелку, коју су засадили и окитили ученици и наставници и која украшава хол школе. Након новогодишњих празника, ученици ће засадтити јелку у школском дворишту, што ће васпитно деловати на младе и утицати да се подигне свест о неопходности чувања дрвећа и неговања садница.

Чланови Ђачког парламента и ученици школе покренули су низ иницијатива у циљу њиховог активног учешћа у живот и рад школе. Представници родитеља укључили су се у рад Ђачког парламента и организовали неколико радионица са ученицима, у оквиру пројекта „Јачање рада Ђачког парламента“ , који реализује НВО „Проспера“, а финансира општина Димитровград. У оквиру овог пројекта реализовано је и студијско путовање до Болоње, као и низ других активности у циљу побољшања услова и рада школе и унапређења васпитно образовног рада. Школа се ангажовала на плану реализације предлога ученика и представника Ђачког парламента.

Јелка