Радионица о мигрантској кризи

Ученици, чланови ђачког парламента су 31. октобра 2016. године учествовали у радионици „Србија и мигрантска криза“ у Спортском центру Парк у Димитровграду.

Организација „Помоћ деци“ организовала је радионицу у оквиру пројекта „Подршка становницима Димитровграда у превазилажењу мигрантске кризе“ и део је ширег пројекта који спроводи Организација Уједињених нација за развој (UNDP) уз финансијску помоћ владе Јапана.

Овај програм има за циљ боље информисање становника о свим аспектима и питањима мигрантске кризе. У дискусији су учествовали представници локалне самоуправе и локалних организација и институција.

Ученици Ђачког парламента су имали прилику да погледају кратак филм под називом „Пут ка врху“ и чују битне информације о емигрантској кризи и о томе шта она доноси. Такође су учествовали и у дискусији на већ наведену тему.

Радионица о мигрантској кризи