Огледни час из бугарског језика и историје уметности

У четвртак, 28. новембра 2013. године, по завршетку редовне наставе, одржан је огледни час на тему: "Бугарски препород". Ауторке часа су професорка историје уметности Злата Ћиров и професорка бугарског језика Албена Милев. Ученици III-4 одељења су приказали презентацију и објаснили циљеве, карактер и значај Препорода. Акценат је био стављен на теме које се не изучавају на редовним часовима - било је речи о периодици, основним темама у литератури и ауторима, који нису довољно помињани. Део часа који се односи на историју уметности био је усмерен на архитектуру Препорода - куће, манаситири, сахат куле. Након презентације ученици су могли да виде филм који говори о старим занатима и архитектонско-етнографским комплексима у Бугарској, направљен ради очувања традиције и културе једног народа. Часу је присуствовало 11 наставника и 4 одељења.

Огледни час из бугарског језика и историје уметности