Пројекат "Наши корени за бољу будућност - формула добросуседских односа"

Размена ученика

Дана 21 и 22 децембра 2015. г. реализована је активност “размена ученика“.

Пет професора и десет ученика наше школе, изабраних на основу активног учешћа и најбољих радова на радионици на тему „Традиција“, посетили су своје вршњаке у Сливници, Р Бугарска.

Циљ ове дводневне посете је упознавање наших ученика и професора са обичајима и традицијом који прате обележавање Божићних празника код суседа с друге стране границе и упознавање са нематеријалним културним наслеђем региона. Програмом је обухваћена посета неколико села у општини Сливница (Гълъбовци, Гургулят и др) у којима је вршено истраживање, посета етно куће, историјских споменика. Домаћини су организовали конференцију за новинаре, на којој су представили све досадашње активности по пројекту. Након сусрета представника двеју школа, наши ученици присиуствовали су програму, који су припремили њихови вршњаци, а који је представио обичаје за време Божићних празника. Културно-уметнички програм завршен је фолклорним играма из овог краја. Након програма, припремљена је богата трпеза, на којој су сервирана јела која се припремају за Бадње вече, уз дружење учесника у програму размене.

Следећа активност предвиђа посету ученика и професора из Сливнице нашој школи, која је планирана за јануар 2016. г. Задатак представника наше школе је да упозна представнике партнера са обичајима из нашег краја за време обележавања Божићних празника, са нематреијалним културним наслеђем нашег краја.

Размена ученика

Повратак на пројекат "Корени"

Повратак на вести