„Дан кад је Земља носила сукњу“ - промоција нове књиге Дејана Христова

Поводом Националног дана књиге Народна библиотека „Детко Петров“ је 25. фебруара организовала промоцију књиге завичајног аутора Дејана Христова „Дан кад је Земља носила сукњу“. Провокативно, оригинално, духовито и интелигентно написано штиво о мушко-женским односима, изазвало је велико интересовање димитровградске читалачке публике, која је у великом броју дошла да поздрави ново Дејаново дело. О књизи су поред аутора говорили Проф. др Саша Живић, педијатар – ендокринолог, Дејанов професор, Верица Новаков, главни и одговорни уредник издавачке делатности Нишког културног центра и Милош Петковић, књижевник из Ниша.

Дејан Христов је рођен 1980. године у Сурдулици. Детињство је провео у Димитровграду, где је завршио основну и средњу школу. У том периоду био је водитељ и уредник радио емисије „Бум 98“ на локалном радију Цариброд. Преселио се у Ниш 1999. године где је уписао и завршио Медицински факултет, на коме је непуне две године обављао и функцију студента продекана. Његов први роман „Аномалија звана жене“ објављен је 2005. године, у два издања. Наставак романа, под називом „Дан кад је Земља носила сукњу“ издаје Нишки културни центар јуна 2013. године. Живи и ради у Нишу, као доктор медицине у поликлиници „Варнава“. Тренутно је на специјализацији из интерне медицине. Фронтмен је бенда „Лига Изузетних Џентлмена“.

Дан кад је Земља носила сукњу