Угледни час из психологије и српског језика

15. марта 2017. године одржан је угледни час у одељењу III -1. Наставна јединица била је Учење и значење речи и креација у језику – корелација психологије и српског језика. Час су припремили и извели Весна Бабић и Снежа Тошев-Миланов, професорке психологије и Ратко Ставров, професор српског језика.

Замисао часа била је да ученици увиде сложеност језика, као физичке, психичке и друштвене појаве и средишњи положај речи и значења речи унутар језика. До тога се дошло комбиновањем већ стечених знања и нових података.

Значајан део часа био је посвећен размени искустава ученика и наставника у употреби језика и комуникацији. Употреба језика и вештина комуникације уче се свакодневно, на много начина. Језик се стално мења, па се знања о језику преносе са старијих на младе али и обрнуто.

Часу су присуствовали директор школе и неколико професора.

Ученици су на крају имали могућност да оцене угледни час и оценили су га повољно.