Угледни час из руског језика

У петак, 06. марта 2015. године одржан је угледни час из руског језика на тему „Масленица – старый русский праздник“. Ученици III1 и III2 разреда су активно учествовали, препричавали, читали, преводили, разговарали и једни другима објашњавали како се у Русији обележава стари руски празник – Покладе. Цео час је пратила презентација а доживљај овог веома популарног и занимљивог руског празника су употпунили неизоставни елементи: страшило и палачинке, које су припремили ученици. Сваки ученик је имао свој задатак током часа, док их је предметни наставник само усмеравао. Истакнуто је да је то породични празник, недеља пре великог поста када се у целој Русији испраћа зима и дочекује пролеће, много једе и слави, симболично спаљује страшило, како би се отерала зима и током целе недеље пеку палачинке. У духу тог празника и ученици су пред крај часа искидали страшило а затим се сладили палачинкама. Час је припремила професор руског језика Јелена Илић, а присуствовали су директор школе, психолог и четири професора.

Угледни час из руског језика